ilk çalýþmada sorun yardým !!

Başlatan bekirnayýr, Şubat 26, 2010, 04:13:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bekirnayýr

Tüm dostalara selamlar. 2006 model lada nivam var. sýralý sistem lpg li. arabayý ilk çalýþtýrdýðýmda araç çalýþýyor ama benzin yemiyor. yani sanki bir yerde týkýnýklýk yada bozukluk var araç istediði ölçüde yakýt alamýyor, yakýt çok az geliyor gibi. daha sonra 2 dakika kadar ara sýra gaz vererek bekliyorum ve birden araba benzini alýyor ve sorun bir dahi ki sefere kadar ortadan kalkýyor.. bozukluðun lpg den olduðu düþüneceðim ama lpg sýralý sistem olduðu için bu olay benzinde gerçekleþiyor. buji kablolarýný deðiþtirdim ama bir þey deðiþmedi. sizce bunun sebebi ne olabilir. cevaplarýnýz için þimdiden teþekkürler.   

kaneruslu

2006 model niva enj sistemli olduðu için belirttiðiniz arýza sensör arýzasý olabilir.En kolay yolu test cihazýna baðlatýp arýzayý öðrenmek.Karbraör sistem olsa belli baþlý arýzalar oluyor fakat enj sistemde hava akýþ , rolanti valfi , benzin pompasý vb gibi birçok arýza sebep olabileceðinden ve bunun çözümü olarak test cihazý ile arýzanýn giderilmesi en doðrusudur.

emre_ozk

Ayný sorunlarý þuan bende yaþýyorum. servise gidin cihaza baðlasýnlar daha önce silinen arýzalar bile gözüküyor.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

nivatr17

2006 model lada niva  bendede  var benzer sorunu bende yaþýyorum. özellikle  rolantide gaza bastýðýmda araç bir an için bekliyor ondan sonra  ataða  kalkýyor. bu yüzden kalkýþlarda  sorun oluyor stop ettiriyorum... yada  stop ettirmemek için aracý  baðýrttýrarak kaldýrmak zorunda kalýyorum..bu da  araç kullanýrken zevk almaktan çok sýkýntý vermeye baþlýyor..
Gelibolu  -1977-

Harun

2006 sahibi arkadaþlar benzer sorunu beyinlere bir yazýlým günellemesi ile çözdülerdi.

Kaner ve araçsahibi arkadaþlar tecrübelerini paylaþacaklardýr.

colins

4 araç için bu yöntemi kullandýk ve hiçbir sýkýntýmýz yok çok þükür.
Adres:Kaner USLU

nivatr17

arkadaþým sensörünü yada elektrik tesisatýnda  herhangi bir parça deðiþtirmeden önce
þoför mahallinde sol ayaðýna denk gelen bakalitin altýnda beyin denen elektronik parça var. çelik motorla irtibata geç o parçayý sök fabrikaya gönder formatlanýp yeniden yazýlým yüklensin. büyük ihtimalle sorunun düzelecektir. düzelmezse  diðer iþlere sonra  bakarsýn. beyin denen parçada  seri  numarasý var numaranýn ortasýnda harfler var E/N serisi harler varsa bu seride problem olduðu söyleniyor.benzer sorunlarý bende yaþadým þimdi çok þükür araba canavar gibi
Gelibolu  -1977-

emre_ozk

Alıntı yapılan: nivatr17 -  Kasım 13, 2010, 05:57:41
arkadaþým sensörünü yada elektrik tesisatýnda  herhangi bir parça deðiþtirmeden önce
þoför mahallinde sol ayaðýna denk gelen bakalitin altýnda beyin denen elektronik parça var. çelik motorla irtibata geç o parçayý sök fabrikaya gönder formatlanýp yeniden yazýlým yüklensin. büyük ihtimalle sorunun düzelecektir. düzelmezse  diðer iþlere sonra  bakarsýn. beyin denen parçada  seri  numarasý var numaranýn ortasýnda harfler var E/N serisi harler varsa bu seride problem olduðu söyleniyor.benzer sorunlarý bende yaþadým þimdi çok þükür araba canavar gibi
Böyle harflermi ?

Emre özkaradeniz
Ýzmit

nivatr17

benim parçanýn seri numarasýda EN serisinden di.
size tek tavsiyem. aracýn þimdilik hiç bir yerini elletmeyin. çelik motorla irtibata geçin bu parçayý söküp çelik motora gönderin yazýlým güncellemesi yapýlsýn..
sorununun çözüleceðine eminim. þayet devam ederse ondan sonra bakarsýn.
  bana dedikleri bu EN seri nolu parçalar baþka bir ülke için kodlanmýþ.  ne alakasý varsa türkiyeye uymuyormuþ. hesapta  deniz seviyesinden yükseðe çýkýldýkça sorun artýyormuþ. ben geliboluda yým deniz seviyesinden aþaðýda olan yerdede aracý çalýþtýrdým. araç yine aynýydý. çelik motor bu araçta yaptýðý hatayý hafifletmek için kullanýyor bu terimi.  araç  bal gibi düzensiz çalýþýyor ve de  ciddi bir  ateþleme  sorunu yaratýyor du. 
  çelik motor bu konuya  önem veriyor. çünkü benimle ilgilenmiþlerdi.attýðým maile  hemen yanýt verdiler ve çok kýsa sürede parçayý geri gönderdiler..
Gelibolu  -1977-

kaneruslu

Alıntı yapılan: nivatr17 -  Kasım 14, 2010, 09:23:12
benim parçanın seri numarasıda EN serisinden di.
size tek tavsiyem. aracın şimdilik hiç bir yerini elletmeyin. çelik motorla irtibata geçin bu parçayı söküp çelik motora gönderin yazılım güncellemesi yapılsın..
sorununun çözüleceğine eminim. şayet devam ederse ondan sonra bakarsın.
  bana dedikleri bu EN seri nolu parçalar başka bir ülke için kodlanmış.  ne alakası varsa türkiyeye uymuyormuş. hesapta  deniz seviyesinden yükseğe çıkıldıkça sorun artıyormuş. ben geliboluda yım deniz seviyesinden aşağıda olan yerdede aracı çalıştırdım. araç yine aynıydı. çelik motor bu araçta yaptığı hatayı hafifletmek için kullanıyor bu terimi.  araç  bal gibi düzensiz çalışıyor ve de  ciddi bir  ateşleme  sorunu yaratıyor du. 
  çelik motor bu konuya  önem veriyor. çünkü benimle ilgilenmişlerdi.attığım maile  hemen yanıt verdiler ve çok kısa sürede parçayı geri gönderdiler..

Çelik motorun araçta yaptığı bir hata yok bu tamamen fabrikadan kaynaklanan bir sorun , çelik motor aracın fabrikası değil sadece türkiye  ithalatçısı.Sorun tespit edildiğinde yine bunun çözümünüde fabrika çelik motor vasıtası ile sağlıyor.Sonuç olarak araçların sorunları çözülüyor.

feyzullah

benzinli ayarý iyise lpg ayarý bozuksa düzelir benimde sabah iyi deyildi beyinden bi ayarladým rolanti ve sabah çok harika oldu

KARADAG

KANERin dediði gibi 2006 model araçlarda yazýlým problemi vardý benim araçta 2006 model benzer problemi bende yaþamýþtým yazýlýmdan sonra düzeldi.Reis vasýtasý ile Kaner'e göndermiþtik saðolsun ilgilenmiþti.Ulaþamayanlar için kargo ile gönderim yapabilirsiniz çelik motorada gönderebilirsiniz ibrahim bey vardý ilgilenen
TÜRK, çetin iþler baþarmak için yaratýlmýþtýr.