Yakýt Tasarrufu Çözüm

Başlatan bymuammer, Ocak 08, 2009, 05:40:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuammer

Bizim keçiler için yakýt tasarrufu için bi kaynak buldum. Tam anlamadým ama. Anlayan olursa banada anlatýrsa çok sevinirim.

Ýyi akþamlar...

http://www.artuz.com/artuz/leventdeniz/levent/ilgialanlari/offroad/benzin.asp

emre_ozk

bu kablolar ne oluyor acaba bizim 89 da bunlarýn biri kopuk bu linkte okuduðum kadarý ile yakýtýda etkiliyor.. en kýsa zamanda bu anlatýlanlarý yapacaðým...
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

96'yý alýrken sahibine sormuþtum vaktiyle, haberin var mý bu yöntemden diye.

Bir arkadaþý uygulamýþ, ama 1000 küsür km yol yapmasýna raðmen bir fark görememiþ, öyle demiþti..

ERCO

arac lpg li ise bir fonksiyonu kalmýyor ama benzinli kulanýrsanýz rolantide CAT_OF yani rolantide calýþýrken rolanti valfini acýyor ve bol hava veriyor o yuzdende rolentede calýþýrken nerdeyse hic benzin tuketmiyor daha cok benzinin koklayarak calýþmasýný saglayan bir sistem
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

feyzullah

ben yýllar önce 2 ay arabama takmýþtým hiç biþey anlayamadým en yakýt düþürmesi HARÝKA BAKIM VE LPG AYARI

dora

Feyzullah doðru söylüyor bakým çok önemli.
Niva 1041-firefly-Atlantis

ERCO

evet sadece takmak yakýt düþürmez cok ince ayarýda var ayrýca sadece rolantideyken yakýt tasarufu ve rampa aþaða inerken ayanýzý gazdan cekdiniz anlarda olay gercekleþiyor
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

cenker

yakýt tuketimi azalmak için býr týyo ; tabiki karburatorlü 1.6 ve 1.7 versiyonlar için

Nivaya samara karburatoru uygulayýn samara elektronýk beyný ve ekonomýzer devresi ile sonuc mukemmel

bizzat arkadasýn eski kasa 4 vites 86 model nývasýnda denedim sonuc enfes cekiþ enfes

özelikle eski kasa 1600 cc lerde otomatik avans elektronik atesleme ve cut off lu samara karburatu cok iyi iþ yapýyor.

uygulamasýný yapýcak teknýsyen bulursunuz cut of karburatorlu sistemin cut offu  lpg devresinede cut off olarak eklersenýr ise  enfes tüketim degerleri elde edilir.

86 model 4 vites nývaya yakýt ekonomi sistemi uygulamasý ;

1. ayný kasanýn 5 vites sanzýmaný uygulanmasý
2. sachs marka baský balata seti uygulanmasý
3. Yeni tip trans saft uygulanmasý
4. saft ve akýslerin balanslanmasý
5. Tüm yürüyen aksamýn bilyalarýnýn molikotlu yag ile yaglanýp bakýmlarý
6. difransiyel yaglarýnýn temizlenip % 50 90 numara yag % 50 20-50 w motor yagý karýsýmýn ve restore yag katkýsý uygulanmasý
7. termostat ve sogutma sistemi bakým temizligi
8. alternator degiþimi
9. subap ayarý ve ust kapak contasý degisimi kapagýn fabrika spek degerlerinde torklanmsý
10. samara cut oflu karbutator ve emme manifoldu adaptesi uygulamasý ( samaranýn thermo regulatoru ile )
11. elektronik atesleme dýstributoru samara atesleme beyýn ekonomizer sistemi adaptesi
12. Aem marka air fuel ratio gauge ve lambda sensoru uygulanmasý
13. otokar land rover snorkel uygulamasý

arac bu sistem ile 1700 km yaptý su ana kadar ok lastik ve standart jant ile
arac 223 000 kmde orjinal motorlu hiç acýlmamýs.( bu km nin % 85 ni tas ocagý santiyeler arasýnda gecirmiþ )

100 kmde tüketimler;

sehir içi  benzin ile yakýt tüketimi ; 10.3  - 12.7 lt arasý
sehir dýsý benzin ile yakýt tüketimi ; 8.9   - 9.1 lt arasý
sportif mod arazi kullanýmý          ; 13.8 lt
divers do it deeper