Konjektör Sorunu

Başlatan seyit58, Aralık 22, 2013, 01:00:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seyit58

Selamuneleyküm arkadaþlar size bir sorum olacak benim araca konjektör dayanmýyor her 100-150 kilometre bir konjektör bozuyor þarz dinamosu þarz etmiyor dediler onu yaptýrdým ondan sonra da devamlý konjektör bozmaya baþladý araçta sadece 3 tane sis lambasý var vinç felanda yok sorun neden olabilir uzun yolda çok gaz vermeden olabilirmi 3500 4000 devirde?

BAHADIR

Söylediðin devirlerde de sürmüþ biri olarak söylüyorum, konjektör yanmaz. Aracýmda vinçde var, kullanýrken bile yanmadý. Baþka bir sorunu var aracýnýn, bu kesin. Ustalarýmýz ve daha deneyimli arkadaþlar fikir verecektir. Daha önce (yanlýþ anýmsamýyorsam) Cenker'in dediði gibi 2500-3000 devir aralýðýnda en ekonomik sürüþü saðlarýz. Bende denedim, en uygun sürüþ þekli bu. Zorlama.

seyit58

yok genelde zorlamýyorum ama dediðim þekilde könjektör bozuluyor sebebi nedir anlayamadým

shadowturks

tesisatýnda kaçak kontrolü yaptýr..
konjektör dýþardanmý? yoksa dinamo içindenmi?

seyit58

shadowturks

þarz dinamosunun  diyotlarý na baktýr..
sanki dalgalý akým çýkarýyor gibi yoksa kojektörü bozmaz..
birde tesisatta kaçak varsa hem aküyü yer hemde konjektörü bozabilir...

Harun

dinamo ve konjektör ne kullanýyorsunuz,baþka marka araçlarýn parçalarý mý,
bir de akü kaç amper.
Nisan da Çanakkale hamlesinde baþka marka araç dinamo taktýlardý idareten,
elimizde patladýydý o da.
Ýstanbul'a gelende usta farklý marka parçalarýnýn kombinasyonu dikiþ tutmaz dediydi.

seyit58

dinamonun markasýný bilmiyorum ama þarj etmiyordu bir defa yaptýrmýþtým regal markayý çabuk bozmuyor ama sanel marka daha çabuk bozuluyor

seyit58

s.a benim bu þarz dinamosu bir türlü derdim bitmiyor akü 75 amper vinç vs. gibi þeyler ve aþýrý yüklenme yok neden devamlý diyotlr bozuluyor anlam veremedim yaptýralý bir ay oldu þimdi farlar yine dalgalý çalýþýyor ustaya götürdüm þarzý ölçtü dalgalý þarz ediyor dedi bilen arkadaþlar yardýmý bekliyorum..

muhammedcelik1983

Diyot tablasý genelde suya girince arýza yapar  þarj ýþýgýný sönükte olsa yakar þarjý bildigim kadarý ile konjektör dengeler konjektörde arýza olabilir benimkindede diyot tablasi arýzalý oto elektrikci suya gireceksen bosuna degistirme dedi 6 aydir o sekilde kullaniyorum sadece konjektoru degistirdim

seyit58

son yaptýrdýðýmda elektrikçi dýþa konjektör koymadý konjektörüde içerde birde eski hacýmurolarýn þarz dinamosunu taksam buna olurmu?

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: seyit58 -  Mayıs 22, 2015, 09:46:09
son yaptýrdýðýmda elektrikçi dýþa konjektör koymadý konjektörüde içerde birde eski hacýmurolarýn þarz dinamosunu taksam buna olurmu?

Muhtemelen olur konjektoru yukarý aldýrsaydýnýz uzun ömürlü olurdu

seyit58

bakalým yarýn deneyeceðim