Elazýð Tekevler 10.01.2010

Başlatan bymuammer, Ocak 12, 2010, 07:22:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

bymuammer

Bu pazar iki keçi biraz daðlarda stres atalým dedik iyide etmiþiz. Bunu sizlerle paylaþmak istedim artýk tek takýlmak yok sanýrým :)

Evet Ýþte fotoðraflar ama iþin kötü tarafý tam fotoðraflýk yerlere gelince fotoðraf makinesinin þarzý bitti :(

elazýð hazar gölü

ERCO

güzel gezi olmuþ paylaþým icin teþekürler böyle gezilerin devamýný bekliyoruz ;D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

sonata007dr

muammer kardeþ ben bu beyaz nivayý elazýð sanayide somay petrol ve yað ofisinin önünde görmüþtüm. Elazýða gelince 3 niva gideriz inþallah.çok güzel fotolar. bu aradada senin araç gün geçtikçe güzelleþiyor MAÞALLAH...

reis28

Muarrem güzel gezi olmuþ en sonunda tekeri kara degmiþ bir niva gördük paylaþým için tþklr
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Manzaralar için tþk...

Bu arada Hazar Gölü ve Hazar Denizi! Nedir bu Hazar... hikayesi varsa bilmek isterim... (Elazýð'a gelip Hazar'ý göremeden dönmüþtüm-aksilik þiddetli halsizlik, hastalýk... hala yanarým).
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Harun

güzel kareler...teþekkürler

beklediðim kadar kar düþmemiþ henüz elazýða

ayrýca Muammer kardeþ senin keçinin maþallahý var hakkaten pýrýl pýrýl valla...

tembelreis

:) paylaþým için teþekkürler. çok güzel fotograflar.elazýðda tek kalmaktan kurtulmana sevindim.sayýnýzýn artmasýný dilerim. :)
ulaþýr menzil-i maksuda aheste giden

kocaali

müthiþ yerler, müthiþ fotoðraflar hocam.. keyifle izledim :) yüreðinize saðlýk..
No mud, no fun...

colins

Muammer Abi güzel gezi olmuþ tebrikler, gezilerinin devamlýlýðýný dilerim.

bymuammer

abiler tesekurler evet bu yilin ilk karini gorduk. sonunda tek gezmekten kurtuldum. meteorolojiye gore bu hafta kar yagisli ins, bu pazar tamamen kara bulanacaz.

bymuammer

Alıntı yapılan: sonata007dr -  Ocak 12, 2010, 08:11:55
muammer kardeþ ben bu beyaz nivayý elazýð sanayide somay petrol ve yað ofisinin önünde görmüþtüm. Elazýða gelince 3 niva gideriz inþallah.çok güzel fotolar. bu aradada senin araç gün geçtikçe güzelleþiyor MAÞALLAH...

aynen abi dogrudur oranin muhasebecisi suat abimizin arac. ins. abi sen gelde hele bi soyle uclu gezi yapalim.

bymuammer

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Ocak 12, 2010, 09:14:06
Manzaralar için tþk...

Bu arada Hazar Gölü ve Hazar Denizi! Nedir bu Hazar... hikayesi varsa bilmek isterim... (Elazýð'a gelip Hazar'ý göremeden dönmüþtüm-aksilik þiddetli halsizlik, hastalýk... hala yanarým).

abi hazar denizini bilmem ama hazar golunun bir efsanesi var onu bilirum. arkadaki dagda hazar baba dagi.
abi ins. bi daha yolun duserse birlrkte gideriz harika yerler var hazar daginda ve gol kenarinda...

Hazar Gölü Efsanesi

Gölün ortasýndaki kilisenin papazý, gündüzleri kiliseden çýkar, arazisini gezermiþ. Harman zamaný harmanýný çýkarýr, akþamlan geç vakitlerde kiliseye geri dönermiþ. Papazýn çok güzel bir kýzý varmýþ. Kýyý köylerdeki bir Türk gencine aþýk olmuþ. Delikanlý geceleri yüzerek kiliseye gelir, kýzla buluþurmuþ.
Oðlan, kýza:
''Gece pencereye bir mum býrak; ben uzaktan ýþýðý görüp geleyim'' diye tembih etmiþ. .
Bu iþ uzun boylu böyle devam ettikten sonra, yöre halký tarafýndan duyulmuþ. Papaza demiþler ki:
''Yahu, senin kýzýn bir Türk delikanlýsý ile geceleri buluþuyor, aþk yapýyorlar''
Papaz yine tarlasýna gitmiþ; gece biraz geç dönmüþ. Gelmiþ ki hakikaten kýzý pencereye mum koymuþ. Papaz gidip mumu oradan kaldýrmýþ.
O sýralarda aþýðý kýzla buluþmak için suda imiþ. Adayý karanlýkta bulamamýþ. Dolaþmýþ, dolaþmýþ; nihayet yorgun düþerek suda boðulmuþ.
Kýz sabaha yakýn bir zamanda oðlanýn gelmediðini görünce, hemen yataðýndan kalkmýþ ''seslenirsem belki canlý olarak kurtarabilirim'' diye düþünmüþ. Kiliseden uzaklaþmýþ. Geri dönerken kaybolmuþ. Ýkisi birden gölde boðulmuþlar.
Bunlarýn dünyada bitmeyen aþk oyunlarý, suyun altýnda devam etmekte imiþ.

Göl Adýný Hazer adýndaki delikanlýdan almýþtýr.

ayrýca þu hikayede anlatýlýr

Gölün yerinde eskiden büyük bir þehir varmýþ. Þehre dilenci bir kadýn gelmiþ. Tuz istemiþ, sadece bir evden bu kadýna tuz vermiþler. Kadýn da orada beddua etmiþ:

''Ýnþallah, bu gece sabaha kadar þu evin dýþýnda evleriniz su keser'' Hakikaten de orasý sabahleyin su kesmiþ, suyun içinde sadece bir ev kalmýþ. Dilenciye tuz verdiði için o evi su kesmemiþ

NÝVACI

Güzel gezi yanlýzlýktan kurtulman sevindirici.
paylaþým için teþekkür ederiz.
iyi eðlenceler
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

dora

Alıntı yapılan: bymuammer -  Ocak 12, 2010, 11:23:50
abiler tesekurler evet bu yilin ilk karini gorduk. sonunda tek gezmekten kurtuldum. meteorolojiye gore bu hafta kar yagisli ins, bu pazar tamamen kara bulanacaz.

Öncelikle hoþ bir gezi olmuþ gezdiðiniz bölgede rakým kaç ayrýca sezonun ilk karý derken ciddimisin bu aylarda oralarda kar boran olmasý gerekmezmi bizim burada(Antalya) 1 ay önce 2000 m lere kar düþtü ve hala mevcut  algýlamaya çalýþtýðým küresel ýsýnma olarak nitelendirilen ýsý deðiþimleri yerküreyi nasýl etkiliyor.Daha geçen haftaya kadar uludaðda kar yoktu.Bizim Isparrta Davraz da kar seviyesi geçen sezonun yarýsý.Ve kar yerine yaðmur yaðýyor ve tüm karý eritip atýyor.Saklýkent kayak merkezinde geçen sezon bu zamanlar kayak yapýyorduk þimdi kar yok.
Niva 1041-firefly-Atlantis

bymuammer

abi evet benim keçinin papuçlarý yeni kara deðdi. gps nin verdiði rakým 1600 ve 1800 civarlarýndaydý. acayip bir iklim deðiþikliði var ve halen þehir merkezinde hiçbirþey yok. þehir merkezinin rakýmý 1100 mt 4 km uzaklýk harput 1300 mt civarý ama halen kar yok var gerisini sen düþün abi...