Ýkinci araç olarak Lada

Başlatan bkerti, Ocak 15, 2015, 10:52:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Merhaba

Genelde burada ikinci araç denildiðinde akla öncelikle niva geliyor. Bazý arkadaþlarýn benim gibi tek aracý niva da olabiliyor. Benim için ilk araç niva ama ikinci bir araca ihtiyacým var. Yine lada almayý düþünüyorum. Lada vega, kalina ve samara konusunda kararsýzým. Fiyatlarýnda uçurum yok ama samara dýþýndakiler bana saðlam deðilmiþ gibi geliyor. Vega da ise wagon olanlarý özellikle yaz kamplarýnda çok iþ görür gibi geliyor.  Kullanan bilen varsa fikirlerinizi bekliyorum. Nivayý hallettik sanki de sýra diðerlerine geldi :)

muhammedcelik1983

Çok bilgim olmasada duyduðum vegalarýn yakýtlarýnýn az olduðu ve 16valve olanlarýn tutulduðu..yani evde 1 lada varken 2 bir lada istemek büyük cesaret :D

bkerti

Tanýdýk geliyor lada :D evdeki baský peugeot ve opel üzerine.

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 15, 2015, 04:05:27
Tanýdýk geliyor lada :D evdeki baský peugeot ve opel üzerine.

Temiz bir Samara... :D

bkerti

Valla harun abi bende samara istiyorum ama haným da kullanacak. Nivayý kullanmayý sevmiyor direksiyonu yüzünden. Samarada babasýnda var. Samaradan dahoþlanmýyor. Patrona beðendirmeden ikinci aracý zor alýrým :)

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 15, 2015, 04:37:46
Valla harun abi bende samara istiyorum ama haným da kullanacak. Nivayý kullanmayý sevmiyor direksiyonu yüzünden. Samarada babasýnda var. Samaradan dahoþlanmýyor. Patrona beðendirmeden ikinci aracý zor alýrým :)

Patron da kullanacak ise Lada zor :D

atinco

Benim samaram olmuþtu, gayet de iyiydi. Ýkinci araç olacaksa ufak, az yakan bir þey tercih ederdim.

kocaali

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 15, 2015, 04:37:46

2 yýl samara kullandým ve çoooook memnundum, ama patrona pek uymaz hocam   ;D

al temiz bi Corsa bak keyfine...ya da Palio vs...

gerçi önce ihtiyacý netleþtirmek lazým, ancak ondan sonra mantýklý önerilerde bulunabiliriz...
No mud, no fun...

bkerti2

Cümleten Merhaba,
2015 ten bu yana zaman nasýl geçti anlamadým. Herkes sað mý iyi mi saðlýklý mý? Burhan Amca'nýn kaybýndan sonra ekip tamam mý hala. Hani forumda yazýyor ya nivayý satan foruma girmiyor diye. insan piþmanlýk ve suçluluktan girmiyor foruma. Ýkinci araç olarak  niva alacaðým. Baþka araçta ayný keyfi alamadým. Hanýma golf aldým. Artýk sadece kendime araç alabilirim. Var mý bildiðiniz Niva satacak bir dostumuz. Çamuru ok 144'ü ^ þeklinde vites kilitlemeyi çok özledim. Sormayý öðrenmeyi çok özledim. Araba kullanmayý Ninayla öðrenmiþ bir kardeþiniz olarak tekrar niva sahibi olmayý da çok özledim. 42 DC 072 aracý satýyorsan ve bu forumdaysan aracýma talibim.Herkese tekrar merhaba.  ;D ;D

atinco

Alıntı yapılan: bkerti2 -  Şubat 25, 2020, 04:23:03
Cümleten Merhaba,
2015 ten bu yana zaman nasýl geçti anlamadým. Herkes sað mý iyi mi saðlýklý mý? Burhan Amca'nýn kaybýndan sonra ekip tamam mý hala. Hani forumda yazýyor ya nivayý satan foruma girmiyor diye. insan piþmanlýk ve suçluluktan girmiyor foruma. Ýkinci araç olarak  niva alacaðým. Baþka araçta ayný keyfi alamadým. Hanýma golf aldým. Artýk sadece kendime araç alabilirim. Var mý bildiðiniz Niva satacak bir dostumuz. Çamuru ok 144'ü ^ þeklinde vites kilitlemeyi çok özledim. Sormayý öðrenmeyi çok özledim. Araba kullanmayý Ninayla öðrenmiþ bir kardeþiniz olarak tekrar niva sahibi olmayý da çok özledim. 42 DC 072 aracý satýyorsan ve bu forumdaysan aracýma talibim.Herkese tekrar merhaba.  ;D ;D

Bkerti merhaba.
Tek tük giriyor arada insanlar ama ortam çok sessiz elbette. Ben arabamý satýþa çýkarmýþtým, yeni bir tane aldým çünkü. Ancak henüz satýlmadý. Kardeþime verdim, o ilgileniyor. Düþünürsen haber et. Saygýlar, selamlar.

kocaali

Cümleten Merhaba,

tekrar hosgeldin hocam.. kendi adima, hala buralardayim, ama evet forum pek aktif degil, sosyal medya ikinci plana atti sanirim forumlari ve sonsuz bir hizla yozlastirip curutuyor herseyi...

umarim gonlunce bir niva bulursun ve keyifle kullanirsin.. bindiginiz arac yuzunuzde bir gulumseme olusturmuyorsa; luks, konfor, guc,estetik vs hicbir sey onemli olmuyor, o keyfin yerini tutmuyor, en azindan benim yillardir ogrendigim bu.. o arac sizin icin niva ise, baska arac dusunmeyin  ;D ;)
No mud, no fun...

Niva67

Cümleten Merhaba,

Oooooo, ''Kürkçü (pardon! NÝVACI)dükkaný'' na dönen bir üye daha!..

Bayramcýðým tekrar hoþgeldin.

Bu NÝVA öyle birþey ki, corona - morona yanýnda solda sýfýr!..

Ýnsaný kendisine, Platonik bir aþk ile baðlýyor!..

Yýllar önce NIVA' yý görünce ben de çoðu kimse gibi önemsemiyordum, hatta hor görüyordum.

Taaa ki 2015 yýlýnda 1990 model aracýmý alana kadar.. Þimdi ise onsuz yapamýyorum..

Þimdi; ''Keþke bu aracý 1990 yýlýnda layýký ile tanýsaydým da, alsaydým'' diyorum...

O zaman aracýn ilk sahibi olacaðým için, daha temiz olurdu..

Ama, olsun.. Onun þu andaki halini de seviyorum.. Yeni modellerde gözüm yok..

Allah sahiplerine baðýþlasýn.. Ben, benim gibi yaþlý keçim! 8)  ile mutlu-huzurlu yaþýyorum..

Allah, sana da gönlünce bir ikinci NIVA nasip eder inþaallah!..

Þöyle ''daðý-taþý ezen!!''''

NIVA acemiliðini de ilk Niva' nda attýðýna göre; ''Kim tutar seni, yürü be bkerti2!!!!!''

Sevgiler, saygýlar..  :)

Harun

Herkese saðlýklý günler Nivatr ailesi

atinco

Alıntı yapılan: Harun -  Nisan 18, 2020, 09:56:24
Herkese saðlýklý günler Nivatr ailesi

Umarým  herkes iyidir. Herkese selam.