kilometre saati

Başlatan Bigalý Mustafa, Nisan 30, 2010, 04:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigalý Mustafa

Arkadaþlar 2005 model niva aracýmýn km saati olaðan hýzýndan düþük gösteriyor.130 ile giderken 90 km yi gösteriyor.Bu sorun nereden kaynaklanýyor olabilir.Birde sabahlarý ilk çalýþtýrmada aracým iyice ýsýnana kadar tekleme ve gaz yememe sorunu var.Deðerli yorumlarýnýzý bekliyorum. :)
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

niva07

Akla ilk gelen jant ebatý ve lastik çapý.. 130 ile gittiðinizi nasýl tespit ettiniz ? Yani 130'un doðruluðundan nasýl emin oldunuz.

Bigalý Mustafa

Ýki araç ayný özelliklerde ve ayný standart jant ve lastikleriyle yaptýðýmýz ölçüm.Diðer araç km 130 gösteriyor benimki 90

Bigalý Mustafa

Ayrýva iki aracýnda devir saatleri de ayný.Diðer araç 3000 devirde hýzý 95 -100 benim ki ise 3000 devirde 70 :)

niva07

Ýlgisi olur mu bilemiyorum ama ayna-mahruti diþli oran farklarýndan kaynaklanma ihtimali olabilir bence.. Çünkü devir-hýz kýstasý devreye girdiðinde (her iki aracýn viteslerinin ayný viteste olduðunu varsayarak) bu ihtimal sözkonusu oluyor. Sizin araç sanýrým 2005 model, kýyas yaptýðýnýz araç kaç model ?

Bigalý Mustafa

o araçta 2004 model.Km göstergesi düþük gösteriyor ancak araç hýzlý gidiyor.Ayna maruti ayarýndan deðil çünki orjinal oranlar aldýðýmda komple yaðlarý deðiþirken bakýldý hepsine

niva07

erco ustaya danýþmak lazým bir

ERCO

duþuk gostermesi km saatindendir balans yaylarý var cok hassa onlardandýr
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

thkuzuoglu69

km saatin bazuktur. Lastýklerle bukadar fark olmaz.
...........

avci_kerem

ayný olay bende dee mevcut .. otobana ilk çýktýðýmda sol þeridi kapattým .. tam gaz gidiyorum ibre 80 gösteriyor :)
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

avci_kerem

bir sorumda benim olcak ... km saatý 60 km ye kadar sallanarak titreyerek kalkýyor .. sonraa düzeliyor .. acaba bu neden olabilir ????

niva07

Alıntı yapılan: avci_kerem -  Mayıs 05, 2010, 10:00:37
bir sorumda benim olcak ... km saatý 60 km ye kadar sallanarak titreyerek kalkýyor .. sonraa düzeliyor .. acaba bu neden olabilir ????

benim kilometre saati baþlarda stabil biçimde yükseliyordu sarsýntýsýz, artýk ibrede titreme görüyorum.. nasýl düzelir acaba

otec07opelant

nýva07 abs denmý alýyor sinyalý km saati km teli varmý aracýnda biliyormusun?
abs yoksa km teliný deðiþtir düzelir ok.
FRONTERAAA 3,2limited 6VD1 180kw

niva07

abs yok, zaten abs olsa bu araba durmaz :D km teli olsa gerek, onu deðiþtireceðiz o zaman.. teþekkür

avci_kerem

ben hiç km telinden oldugunu zannetmiyorum bu titrememin ama ...