ELEKTRÝK KAÇAÐI

Başlatan Yevgeni, Kasım 18, 2007, 10:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Akü sýfýr, 2-3 haftalýk sanýyorum (74A Bosch), þarj dinamosu sýfýr, 1 haftalýk.

En son Perþembe akþamý çalýþmýþtý Niva. Hava da çok soðuk deðildi, bu sabah tekrar kontak açtým, lakin týk yok. Akü nanay.

Bu yýl 3. aküsü. Ýlk akü zaten ömrünü doldurmuþtu. 2. akü problemli diye deðiþtirmiþtik. Araçta kaçak olabilir dediðim halde sanýrým pek bakýlmadý. Þimdi 3. akü bitik. 3 gün çalýþmadý ve akü bitiyor.

Bu nedir? Kaçak mý var? Servisi mi deðiþtirmeliyim? Nasýl olacak bu iþler?

BadBoy

ayno sorunu sapancaya gelmeden önce ben yaþamýþtým  bir ay da tam 5 akü deðiþtirdim akü ler arýzalý dedi satan arkadaþ 2;3 gün içinde boþalýyo sabah basmýyo bi kere çalýþtýðý zaman devamlý çalýþýyo akþama kadar

en son sapancaya gelmeden 1 gün önce deðiþtirdim aküyü bin bir dua  la oralarda resil olmayým dedim ikin ci el bi akü taktýk ve bomba gibi belki bendeki þansssýzlýk gibi biþey olabilir sizdeki çünkü elektrikçime gidiyom kaçak varmýþ abi diyo akücü bakýyoz biþi yok görünürlerde
YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

Yevgeni

Sabah Cenker ile konuþtum. O da arazideki sarsýntýdan akü içindeki plakalarýn kýrýlmýþ olmasý da bir ihtimaldir diyor. Akü yerine tam sabitlenmemiþse bu ihtimal mümkün. Önceki için de teþhis buydu.

Bosch yerine baþka bir marka deneyeyim bakalým ne olacak. Ayrýca bir kaçak kontrolü yapmak da gerekiyor..

Yevgeni

Bu akþam iþ sonrasý servise gidecek. Bakalým ne çýkacak..

BadBoy

Yevgeni

Akþam geç çýktým. Gerçi servis kapanmadan yetiþtim. Anahtarlarý verdim, sabah gelip alacaklar. Ýþ güç fena bastýrdý þu sýralar o yüzden mesai saatleri içinde koþturamadým. Sabah da yallah iþe zaten..

ufo

geçenlerde bende de oldu benzer problem.
haftaiçi 15-20 dakika çalýþtýrdým sorun yoktu.
cmts. sabah erken yola çýkmam lazýmdý, kontaðý çevirdim ama týk yok. diðer araçla takviye yaptým çalýþtýrdým. yolda benzin almak için durdum sonrasýnda yine týk yok. uzun bir yokuþ vardý saldým, vurdurup çalýþtýrdým. neyse gideceðim yere ulaþtým. stop ettim yine çalýþmadý. akü deðiþtirdim yine çalýþmadý.
uzatmayayým(ama uzattým sanýrým, þiþede durduðu gibi durmuyor ki meret ;D) takviye ile çalýþtýrdýk, hiç durmadan eve gelip ertesi gün takviye yapýp servise gittim diyot takýmý arýzalýymýþ, deðiþtirttim. diðer aksamý da elden geçirttim. þimdi sorun yok çok þükür.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

cenker

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 18, 2007, 02:52:10
Sabah Cenker ile konuþtum. O da arazideki sarsýntýdan akü içindeki plakalarýn kýrýlmýþ olmasý da bir ihtimaldir diyor. Akü yerine tam sabitlenmemiþse bu ihtimal mümkün. Önceki için de teþhis buydu.

Bosch yerine baþka bir marka deneyeyim bakalým ne olacak. Ayrýca bir kaçak kontrolü yapmak da gerekiyor..

piyasada alman bosch bulmak imkansýz gbi bir sey uzak dogu olayýndan sonra

mutlu aküyü tavsiye ederim ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Kimin aklýna gelir? Aküyü besleyen kablo sanýrým, yerinden çýkmýþ, biz de aküden yemiþiz..

MCC

bende de var ayný sorun 3 gündür, sabah çok zayýf bir akü ile karþýlaþýyorum, yarým kontak alan araba da almýyor inadýna, bitiyor akü 10 saniyede, yokuþ aþaðý vurduruyorum, akþam iþ çýkýþý alýyor, sabah gene ayný, sanýrým þarjda enayilik var.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Yevgeni

Çaðatay, þarj etmiyor olabilir ya da zayýf þarj ediyor. Yanýyor mu akü lambasý?

MCC

lamba yanmýyor, hava soðudunðundan beri sabahlarý ayný dert.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Yevgeni

Gökhan abininki gibi diyot olabilir.
Bir baktýr..

BadBoy

desene senin araba ercoyu özlemiþ

Yevgeni

Bu arada akü lambasý sandýðým ikaz da þarj uyarýsýymýþ. Yanmasý yani kýrmýzý hali þarj etmiyor anlamýnda, sönerse sarj ediyor. Kontaðý bir süre yarým açýk tutanda zýrt diye yanýyor misal. Kontaðý çevirende marþ alanda sönüyor, yani þarj ediyor. Bazen diyot þerefsizlik yapýyor, ikaz vermiyor þarj ama þarj da etmiyor diyot yüzünden, ya da bir süre yarým yamalak besliyor sonra nanay..