stop etme ve lpg sorunu

Başlatan OrcuNiva, Eylül 25, 2007, 12:46:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OrcuNiva

Merhaba Niva'cý kardeþlerim! ;).95 model Lada Niva sahibiyim.Aracýmý 10-12 saat kullanmasam ertesi gün zor çalýþýyor,ve iyi gaz yemiyor.geçen gün motordan radyotöre giden boru patladý  stop etti araba onu yaptýrdým fakat gene de ufak da olsa sorun çýkarmaya devam ediyor,aracýn yürüyen aksamý ve motoru saðlam.bu tarz sorunlar yaratmasý normal midir?Bir de arabam 50ytl'lik gaz ile 231 km gidiyor þehiriçi,bence çok yakýyor,bunun sebebi ne olabilir?gaz ayarý yaptýrdým,ama düzelmedi.biraz devirli kullanýyorum arabayý tabi onun da etkisi vardýr mutlaka,ama yine de 50ytl'lik gaz ile 231 km yol bence çok az gibi.Bir ricam daha olacak bana Ankara'da tavsiye edeceðiniz iyi bir Lada servisi varsa sevinirim.
Niva sürmek ayrý bir keyif...

ufo

merhaba.
diðer konularý bilmem ama, 231 km.de 50 ytl çok fazla bence.
km.de 216 ykr. eder bu. ben lira bazýnda deðil de litre bazýnda takip ediyorum. sizinki 100 km.de kaç litreye denk geliyor acaba?
benim niva benzinli, þehiriçinde 100 km.de 10-10,5 litre yakýyor.
bugünkü fiyatlarla km.de 285-300 ykr.a tekabül ediyor.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

efe

Bildiðim kadarýyla Lpg li araçlarda karbüratörde zamnla çapaklanma meydana gelir.
Bu çapaklanmanýn yakýt emilimini zorlamasý normaldir.(Hatta yakýt tüketiminin artmasý da muhtemelen bu týkanmaya baðlý)
Eðer sorun buysa; aracý benzinle çalýþtýramazsýn yada benzindeyken silkelenerek hareket edebilirsin.
Böyle bi sorunla karþýlaþmamak için benim kullandýðým yöntem yaklaþýk her 300km de 10km civarý benzinle kullaným!
Benzinin akýþkanlýðý bu tür çapaklanmalarý önlüyor.

seko

benim 1600 cc niva þehir içi 20 ykr gaz tüketiyor.Km de

MCC

süratli giderken boþa alýnca ya da vitesi geç deðiþtirince stop etme sorunu var bende de, lpg sistemi gayet bakýmlý, rölanti olabilir mi acep, rölantiyi benzinde ayarlayýp lpg ye geçince ne yapýlýrsa yapýlsýn düþük kalýyor, karbüratörden yüksetmek gerekiyor, o zaman da benzinde çalýþma acaip oluyor, karbüratör ayarý ile minimum seviyede oynayýp kullanýyorum, sonuçta rölanti çok düþük lpg de.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

06niva

Alıntı yapılan: OrcuNiva -  Eylül 25, 2007, 12:46:07
Merhaba Niva'cý kardeþlerim! ;).95 model Lada Niva sahibiyim.Aracýmý 10-12 saat kullanmasam ertesi gün zor çalýþýyor,ve iyi gaz yemiyor.geçen gün motordan radyotöre giden boru patladý  stop etti araba onu yaptýrdým fakat gene de ufak da olsa sorun çýkarmaya devam ediyor,aracýn yürüyen aksamý ve motoru saðlam.bu tarz sorunlar yaratmasý normal midir?Bir de arabam 50ytl'lik gaz ile 231 km gidiyor þehiriçi,bence çok yakýyor,bunun sebebi ne olabilir?gaz ayarý yaptýrdým,ama düzelmedi.biraz devirli kullanýyorum arabayý tabi onun da etkisi vardýr mutlaka,ama yine de 50ytl'lik gaz ile 231 km yol bence çok az gibi.Bir ricam daha olacak bana Ankara'da tavsiye edeceðiniz iyi bir Lada servisi varsa sevinirim.

valla benimkide þehir içinde 160-190 þehir dýþý 80-90km hýzda 110-140 arasý degiþiyor mevsime göre...bu arada ankara da sizin aracýnýzý incek dolaylarýnda görmüþtüm sanki...þaþmaz 1. caddenin sonunda telman oto war.telman usta iyidir.18 sene rusyada lada ustalýðý yapmýþ.iyi bilir ladayý...

OrcuNiva

evet hocam incekte oturuyorum.tavsiyen için çok teþekkürler 8)
Niva sürmek ayrý bir keyif...