Lada 4x4 2011 Yay ile Yükseltme( Old Man Emu) 3 cm

Başlatan kaneruslu, Mart 30, 2011, 10:40:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

iþyerinden görselleri görememekle birlikte,bu tarz bir yükseltme var benim de kafamda.
Kaner yay deðiþimi dýþýnda get falan uygulamasý var mý?
bir de get ile yapýlan yükseltmeye nazaran artýsý eksisini bi özetlesene sana zahmet.

kaneruslu

Get ile yapýlan uygulamada yayý sýkýþtýrdýðýmýz için çalýþma mesafesi kýsalýyor buda konfora etki ediyor sonuç olarak yükseliyor

Yay ile yükseltmede aracýn konforundan taviz vermeyip aksine daha iyi bir süspansiyon elde ediyoruz ve yaylarda orjinali gibi çökme olmuyor

yusuf

Buna ulaþmama az kaldý gibi geliyor bana. ( gün sayýyorum !)

Hareketsizlikten sýkýldým. Bunu taktýrýr taktýrmaz bir off çekeceðim.

Bakalým get yüksetmede olduðu gibi kýrýlacak mýyým ?

yusuf

Kaner abi

ben get ile yükselttiðimde Kamber-kastel ayarlarýný yapamadýlar.

Küre daðlarýný zor tamamladým. O arada ön aks bilyasý daðýlmýþtý.

Arabanýný ön tekerleri ördek ayaðý gibi idi.

Þimdi gene 3 cm yükseleceðiz bu ayarlari tuturabilecek miyiz?

Yukarýda hiç pul kalmadý. Hepsini çýkardýk.  

Yevgeni

Alıntı yapılan: yusuf -  Temmuz 24, 2011, 05:43:18
Þimdi gene 3 cm yükseleceðiz bu ayarlari tuturabilecek miyiz?
Yukarýda hiç pul kalmadý. Hepsini çýkardýk. 

Gelen Iron Man yaylar sanýrým +5 cm.
Kamber kaster toe ayarlarý dert deðil bu arada..

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Temmuz 24, 2011, 05:29:25
Buna ulaþmama az kaldý gibi geliyor bana. ( gün sayýyorum !)

Hareketsizlikten sýkýldým. Bunu taktýrýr taktýrmaz bir off çekeceðim.

Bakalým get yüksetmede olduðu gibi kýrýlacak mýyým ?

Yusuf abi senden gelecek yorumlar çok deðerli olacak benim için,
yaylarý takýnca tam benim kafamdaki lastik+yükseltme bileþeni (benim için maksimum hatta) olacak senin araçta,
hatta fýrsatým olursa þu off'a da gelirim canlý yorumlarý almaya ;D

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 24, 2011, 08:29:18
Gelen Iron Man yaylar sanýrým +5 cm.
Kamber kaster toe ayarlarý dert deðil bu arada..

Kaner'den rica edelim;Iron Man'ler için de Yusuf abi'nin araca uygulamayý görselleyip yeni bi baþlýkta ilan etsin.

Yevgeni

Demin internet üzerinde aradým taradým bir miktar, +5 deðil, +3.5 cm imiþ sanýrým.
Yani makul ölçüler dahilinde..

k. yusuf

peki yay yükselmesi ile  ön akslarda sorun yaþama ihtimalimiz nedir? bu aracý yükseltememek çok canýmý sýkýyor açýkcasý. iron man in  niva için bir üretimi var ise huma otonun sahibi Adnan Abi ile aram iyi bir fiyat alayým toplu olarak

Yevgeni

Iron Man için bence Kaner ile konuþ, sanýrým Kaner Hüma üzerinden kendi getirtiyor malzemeyi. Iron Man ve Old Man Emu'nun Niva için üretimleri var, Avustralya markalarý bunlar ve orad abir miktar Niva var.

Ön akslarda sorun? Ben sorun yaþamadým bu güne kadar. Ha büyük lastik sebebiyle kýsa uzun vadede yorulan / yorulmasý muhtemel parcalarýn bilincindeydim ve dahi peyderpey su yapaný deðiþtiriyorum..

yusuf

Konforu % 20, performansý % 25 arttýrýyormuþ.

Ayrýca yük kapasiteside arttýrýyor.

Hadi hayýrlýsý.

k. yusuf

asfalt aðýrlýklý kullanýmda elbet pek sýkýntýsý yok.  anca bazen eþeðin kulaðýna suyu kaçýrýyoruz. dün kemerde taþ kaya biþey býrakmadým.  sýkýntý arazi þartlarýnda baþlýyor aks açýlarý deðiþtiði için.  bu durumda get ile yükseltmeye göre bir avantajý var ise ön akslarýn saðlýðý açýsýndan ben de taktýrýrým kermitime

Yevgeni

Alıntı yapılan: impress -  Temmuz 25, 2011, 10:39:40
asfalt aðýrlýklý kullanýmda elbet pek sýkýntýsý yok.  anca bazen eþeðin kulaðýna suyu kaçýrýyoruz. dün kemerde taþ kaya biþey býrakmadým.  sýkýntý arazi þartlarýnda baþlýyor aks açýlarý deðiþtiði için.  bu durumda get ile yükseltmeye göre bir avantajý var ise ön akslarýn saðlýðý açýsýndan ben de taktýrýrým kermitime

Çaylak'ý tam asfalt gezgini yaptýnýz he.

Old Man Emu yaylarla araziye girmiþliði var aracýn, bu haliyle küçük bir Lopez gezmesi, Ercova'ya çýkýþ, Küre Daðlarý, Öküzgözü Yaylasý, vs yaptý. Vinçlenmeden, askýlanmadan yolu parkuru bitirdi. Daha ne diym. Yayýn performansýný sabitlemek üzere ille de aks mý kesmeli kanalda kunalda?

Özellikle sert araziye girmiyoruz / giremiyoruz cukka sebepli, ayrý..

yusuf

Bence, þimdiye kadar yaptýðýmýz en hayýrlý, en sorunsuz modifikasyonlar

** 10:43 ayna mahruti

** 2:1 arazi þanjumaný

** Torsenler. (ben, öne koymanýn iyi olmadýðý kanýsýndayým. Gerçi bendeki düþük oranlý. Ama keskin virajda direksiyonu toparlanmasý zor oluyor)

** Þarj dinamosunun yukarý alýnmasý

** Þinorkel.

** Federal lastikler. ( seçme þansýmýz az olduðu için bulunabilecek en iyi lastik.)

Extremler kýrýcý. Bizim arabalar bunu kaldýramýyor (dýþarý sarkan býyýklar patiyi engelliyor. Aktarmalarý zorluyor

** Ve son olarak ( daha denemedik ama)  YAYLA YÜKSELTME

En son ben karar verdim, ama Get ve Nal  ile yükseltme benim baþýmý belaya soktu. (Belki benim þansýzlýðým.)

Bence mod. adýna yapýlacaklarýn hepsi budur.

Farklý görüþler va mý?