Yaz aylarýnda hararet kýþýn geç ýsýnma

Başlatan 06niva, Ekim 05, 2007, 12:34:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogan54

Alıntı yapılan: bilgi00 -  Ocak 30, 2008, 09:14:59
aracým son zamanlarda hararet yapmaya baþlamýþtý makinistim birgün uðraþtýktan sonra termosdat in arýzalý olduðunu söyledi ve termostadýn bir giriþini týkayarak iptal etti araç düzeldi peki termostad deðiþseydi yine tamiri olmayacakmýydý. ustama sorduðumda daha önce su ýsýnana kadar makinede devirdayým yapýp ýsýnýnca radyatöre gidiyordu þimdi ise ýsýnmasa bile radyatöre suyun gittiðini söyledi
Sizin usta sýcakta problemi halletmiþ bir bakýma..Ancak termostat her zaman çalýþmalý.Bu soðuklarda motor ýsýnýncaya kadar radyatöre suyu göndermemesi gereken termostat çalýþmadýðýndan,ilk çalýþtýrma anýndan itibaren yani su soðukken bile radyatörden devirdaim ettiði için, motor ýsýnmaz.Esasen yazýnda termostat olmalý,motor sýcaklýðýný her zaman ayný tutmak için.Ustanýz onu  iptal edene kadar niye deðiþtirmedi ki..yenisi 10 YTL.Bence hemen yenileyin.
4x4 baska,
NiVA baska..

gürsoy

Heraret konusunda bende çok sýkýntý çektim termostat deðiþtirdim bir çok kez daha sonra radiyatör ama sonuda problemim radiyatör ve motordaki suyun içinde hava olmasýndan kaynakladýðýný gördük.Heraret muþurunu sökerek antifirizi doldurduk hava yapmasýný engelledik.Bundan sonra heraret yapmadý.