Izmirden selamlar

Başlatan volkaneryuva, Nisan 13, 2014, 03:44:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

volkaneryuva

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Nisan 15, 2014, 02:38:20
Öncelikle hoþgeldiniz. Erco'yla bir tanýþ, zamanla hepimizi tanýrsýn. Yakýn zamana kadar Ýstanbul'da yaþadýðým için Ýstanbul ekibini tanýma þansým oldu, zaten Ýzmirliyim, Ýzmir ekibi de yabancýlýk çektirmedi. Nivacýlar kalender insanlardýr, emin ol çok seversin. Hele bir de kampa katýlabilirsen, tadýndan yenmez. Vehbi'ye dikkat et, uyuþuðum der ama sonra coþup gece vakti araziye DALAR! Hem de kafalama! Sen ona uyma.  ;D

Hoþbulduk. Yaz gelsin, iþler biraz durulsun. Kamp fikri super fikir. Vehbiyle ilgili önerilerini unutmam merak etme.  :P

volkaneryuva

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Nisan 15, 2014, 03:20:35
Önce hoþ geldin.
Güle güle kullan
Ailen minik kýzýn virüslü aracýnla aðzýnýn tadý daim olsun
toprak alana çýkýnza ok larýn sesi deðiþir rahat ol
Ben rahatsýzlýk nedeniyle evden çýkamýyorum
Ýzmirli olduðuna göre gurýp tarifine gerek yok
Bildiðin hayýrsýzlar klasiði :'( :-*

Hoþbulduk. Abi geçmiþ olsun öncelikle. Evka 3de oturuyormuþsunuz. Bende evka 3de oturuyorum. Tez zamanda görüþmek, tanýþmak dileðiyle...

vehbi

;D ;D ;D
Cahil cesareti, he birde keyif veren içeçekler tesir edende bunyede biraz zýplýyoruz..
Arabanýn farýnda hala su var yazýk...
Aslýna bakarsanýz, tamamen " bir daha kimbilir ne zaman bu fýrsat olacak ?" dürtüsüdür coðu zaman zýplattýran..
Derdim bu dürtünün her alanda sýk sýk tekrarlanmasýdýr, .öt göbek baðlama çaðýnýýn ortasýnda mal mal gibi hiç bir faideli eser üretmeden yaþýyoruz- buna yaþamak demek fazla bile..
hafta sonu urla tarafýnda kamp var abi.. gidiyorum.. gelebileten varsa irtibat : 0533 723 57 34 ya da ercoyu ara ben geç katýlacaðým..
yaðmurdan sonra zýplanacak cok yer var..
ok'larý da deðiþme asla bence..
selamlar..
"free as a bird"

volkaneryuva

Dun aracýmý ilk defa arazide kullandým. Evka3den soyle bir yeni bornova mezarlýðýna doðru uzandýk. Yol kenarýndaki zeytinliklere daldýk, birazda kayalarýn uzerinde gezdik. Tabi zýplatan virusude kaptýk. Arazi performansýna resmen bayýldým. Cok zevkli ama bir takým problemler var aracýmda:

1) el freni tutmuyor desem yeridir ki yarýn bir þekilde halledeceðim.
2) forumda bir suru baslýgý olan bir konu "hararet" mevzuu

Lastik olayýna girmeyi hiç düþünmüyorum. Mutluyum bu haliyle. Numaraný kaydettim. Benim no 0506 715 39 90

Kamp olayý supermis. Bir ara ugramayý ve sizlerle tanýþmayý cok isterim. Bu hafta sonu bizim takýmýn pazar gunu maçý var. Aslýnda niyetim yarýn için takýmýn idmanýna katýlmak akabinde de cok yakýn olan sarnýça geçip ustayla tanýþmak ve onunla bir tur atmaktý. Nasip bakalým.

Yarýn ola hayrola...

berkayonwheels

Alıntı yapılan: volkaneryuva -  Nisan 18, 2014, 07:26:30
Dun aracýmý ilk defa arazide kullandým. Evka3den soyle bir yeni bornova mezarlýðýna doðru uzandýk. Yol kenarýndaki zeytinliklere daldýk, birazda kayalarýn uzerinde gezdik. Tabi zýplatan virusude kaptýk. Arazi performansýna resmen bayýldým. Cok zevkli ama bir takým problemler var aracýmda:

1) el freni tutmuyor desem yeridir ki yarýn bir þekilde halledeceðim.
2) forumda bir suru baslýgý olan bir konu "hararet" mevzuu

Lastik olayýna girmeyi hiç düþünmüyorum. Mutluyum bu haliyle. Numaraný kaydettim. Benim no 0506 715 39 90

Kamp olayý supermis. Bir ara ugramayý ve sizlerle tanýþmayý cok isterim. Bu hafta sonu bizim takýmýn pazar gunu maçý var. Aslýnda niyetim yarýn için takýmýn idmanýna katýlmak akabinde de cok yakýn olan sarnýça geçip ustayla tanýþmak ve onunla bir tur atmaktý. Nasip bakalým.

Yarýn ola hayrola...
Abi o elfrenini komple soktur tofaþ taktýr slx fln.. ben yaptýrdým fren ve elfreni ayarý yeni..þimdi yine ayný tutmuyor...
...and to hear the lamentation of their women

Yevgeni

Eski arubada da (1996_1700) Caylak'ta da hic el freni sorunu yasamadim.
Iyi ayarlanmis ise neden tutmuyor da ayar kayiyor surekli?

shadowturks

çok basittir ayarý

koldan 13 anahtar ile..
alttan tel germe ile..
arka dingilde balata tamburunda 19 anahtar ile...
sanayide iyi bir frenci ustasý ile...
;D

15 dakikada.. canavar olur...

volkaneryuva

Alıntı yapılan: shadowturks -  Nisan 18, 2014, 10:20:52
çok basittir ayarý

koldan 13 anahtar ile..
alttan tel germe ile..
arka dingilde balata tamburunda 19 anahtar ile...
sanayide iyi bir frenci ustasý ile...
;D

15 dakikada.. canavar olur...

Sayýlan maddelerden sonuncusu tam benlikmiþ.   ;D ;D

BAHADIR

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Nisan 15, 2014, 03:20:35
Önce hoþ geldin.
Güle güle kullan
Ailen minik kýzýn virüslü aracýnla aðzýnýn tadý daim olsun
toprak alana çýkýnza ok larýn sesi deðiþir rahat ol
Ben rahatsýzlýk nedeniyle evden çýkamýyorum
Ýzmirli olduðuna göre gurýp tarifine gerek yok
Bildiðin hayýrsýzlar klasiði :'( :-*

Ah be Burhan Abim, hayat gailesi iþte, iþ-güç derken hafta sonu .ötümü kaldýrmaya halim kalmýyor. Ýlk fýrsatta yana doðru yatýyorum.  :(
El freni mevzusunda, þu Tofaþ olayýný deneyen var mý? Kaner'in orada ayarladýlar, olmadý; Aydýn'daki ustam ayarladý, olmadý. Bir de Tofaþ deneyek.

volkaneryuva

El freni sorununu frenci ustasý kanalýyla hallettik. Þimdi de kontak anahtarý bozuldu. Gecenlerde anahtar sebebsiz takýldý 5 dakikada zor cýkardým. Þimdi de cok rahat girip cýkýyor ama dondurebýlene askolsun. Gittim sanayiden aldým 1 tane sýfýr kontak anahtarý. Aksam degiþtireceðiz bakalm

BAHADIR

Allahtan parça ucuz, azcýkta el becerin varsa kendin bile yapabiliyorsun.  ;D Seviyom Niva'yý.

amatör

benim nivanýnda ok 144 ler takýlý oldugu zaman el freni tutmuyodu kaçýrýyodu ayarlatýyodum gene kaçýrýyo acaba lastiklerin diþli ve aðýr olmasýndanmý kaynaklý düz lastýkleri süper bazen sitenin otoparkýnda çakýlda azcýk el freni bile çekebiliyorum güzel oluyo :D
ALTI SÜRTMESÝ MÜHÝM DEÐÝLDE ÜSTÜ VURMASIN :)

Maestro

Alıntı yapılan: volkaneryuva -  Nisan 13, 2014, 03:44:36
Herkese selamlar,
Gunun býrýnde hatta bundan daha 3 ay once býr 4x4e bineceksin hatta binmeklede kalmayacak alacaksýn deselerdi herhalde bir kahkaha basar arkasýndan da '' arkadasým sen beni hiç tanýmamýssýn'' derdim. Gercekten de bu olayýn belkide bir ''kültürü'' oldugu gercegini hiç düsünmemýistim 3 ay öncesine kadar. Malesef su bir gercek ki 4x4 bir aracý bu gunlerde amacýna uygun kullanan insan sayýsý bayagý dusuk.

Neyse cok uzatmayayým ve once kendimi tanitayim. Ben volkan eryuva. 1981 yýlýnda Ýzmirde dogdum, üniversite dahil tüm eðitim hayatimi izmirde gecirdim. 2007de zorunlu hizmet atamasýyla sanliurfada 1,5 yýl kaldýktan sonra uzmanlýk eðitimi amaçlý izmire geri geldim. Halen izmirde bozyaka eðitim ve araþtýrma hastanesi ortopedi kliniðinde cok sevdiðim hekimlik mesleðine devam ediyorum.

Daha ortaokul yýllarýndan baslayan bir vucutgeliþtirme merakým vardý. Kendim hep kilolu bir insandým ama spor yapmaktan hep hoslanmýsýmdýr. Tabi turkiye gercegi 6 yýllýk vucut geliþtirme emegime universiteyi kazanmak ugruna noktayý koydum ve bu defteri 2013yýlý kasým ayýna kadar bir daha dokunmadým.

Mesleki olarak yaklaþýk 1,5 yýldýr spor cerrahisiyle ugrasýyorum. Bu sýrada futbol klupleriyle de aktif olarak katýlým gosterdim. Tabi sahada calýþmak zor. Ýnsan hakem cagýrýnca  kosuyor ama ustuste 3 pozisyon oldugu zamanda týkanýp kalýyor. Bu durumu asmak amaçlý olarak 18li yaslarýmda yapmaktan zevk aldýgým ''trekking'' sporuna tekrar donme kararý aldým. Bu sporkadar kardiyovaskuler sistemi destekleyen baska bir spor bilmem. Hem zevkli hemde kondusyonu cok iyi uyarýyor. 2 aylýk trekking maceram ve daha yukseklere cýkma isteðime balta vuran bir olay yaþandý sonradan. Kýzým ÖZDEN... basimin tatlý belasý caným kýzým da gelmek istedi babasýyla. Dedelerden köken itibarýyla arnavutuz biz. Kýzým da babasý gibi inatci. Tabi bende istiyorum gelmesini ama daha 4 yasinda. Nasil cikar o yolu derken, kýzýmý da dogaya alýþtýrma ve kaynaþtýrma adýna aklýma bu fikir geldi. Bir arazi aracý almak...

Kendim hyundai accent sahibiyim. Esimde de honda civic var. Malum iki arac da kaldýrým 3 parmagý gectiðinde tabaný surten cinsten. Biz de tekrardan basladýk arayýþlara. Araba alým satýmýndan da hiç hoþlanmam. Ýnsan bilmediði anlamadýðý iþi sevmiyor tabi. Her daim kandýrýlacakmýþým gibi geliyor. Ýnsanlar malum kusurlu mal satarken benim gibi insanlarla karþýlaþmak adýna sabahlara kadar dua ediyorlar. Allahtan yetiþtiðim muhitte sevdiðim tamirci abilerim var. Onlarýn da gazýyla actýk sahibinden sitesini basladýk aramaya. Suzuki mi olsun pajero mu derken, ben genclik yýllarýmda da cok begendiðim nivayý ilanlarda gördüm, zaten sonradan da baska marka bakmadým. Arastýrmalarý derinlestirdim bu arada sitenizle tanýþtým. Arkasýndan da sizlerin sohbetlerini kapý arkalarýndan dinledim hep. Siz belki beni tanýmýyorsunuz ama ben coktan ''yusuf abi, yevgeni, erco, nivacý, reis28, akademic, doðan54, tolga, k.yusuf,  niva69, seko, niva07, babacandar vb'' gibi isimleri (adýný su anda hatýrlayamadýklarým kusuruma bakmasýn lutfen) isimleri ezberlemiþtim bile...

Bugune kadar yabancý birisinden hiç araba almadým, hep arada hatýrý sayýlýr bir yakýným oldu. Arac niva olunca izmir merkezde de cok bulunmuyor. Ýlanlara bakarken hep izmir içi arýyorum hiç olmadý gosteririm tanýdýk bir tamirciye fikriyle ama ilanlar ya istanbulda ya kýrsalda çýkýyor. Tam umudumu yitirirken bir abim tekirdaðdan bir ilan gösterdi. Aradýk konuþtuk. Ertesi gün izin günümdü otobüse atladým ve tekirdaða gittim. Sabah arabayý gördüm, eski usül tokalaþtýk marþýna bile basmadan aldým arabayý. Noter iþlemleri sonrasý arabaya bindim ve izmire geldim. Ýlk 100 metremi hiç unutamam; dunyanýn en buyuk piþmanlýðý. "Aman yarabbim ne ne yaptým?" Dedim kendi kendime. Arabanýn her yerinden ses geliyordu. Sonradan biraz alýþtým ve doðru izmir 2. Sanayinin yolunu tuttum...

2006  model 64binde. Ýþte bu da benim nivam...

''  aman yarabbim ben ne yaptým  ''

bana hiç te uzak olmayan bir söylem..  aynýsýnýn týpkýsýný Ýstanbuldan  aldýðým Niva'da yaþamýþtým..

Niva apayrý bir þeydir..  zaten Rusya da normal bir binek yada jeep sýnýfýnda deðildir..  o aslýnda bir bahçe traktörü..

hayýrlýsý olsun..    asfaltta ondan hiç bir þey beklemeyin.. onun dünyasý arazidir..  ama huyuna alýþtýðýnýzda asfaltta bile zevkle bineceksiniz..

yav olmadý  satar alýrsýn bir 3 kapý vitara...

volkaneryuva

El freni 1 haftadýr masallah cok ýyý. Gerci dik bir yokusta denemedim daha. Rolantiyle biraz sýkýntýmýz vardý. Rolanti motorunu temizletince oda bayagý toparladý.

Maestro;
    Araba cok hoþuma gitmeye baþladý. Asfalt falan binemez oldum hyundaiye. Satma niyetim sýfýra yakýn. Biri gidecekse muhtemelen niva olmayacak.  ::)

muhammedcelik1983

Eminim ilk kullanýmda o piþmanlýk hissini çok fazla kiþi yaþamýþtýr  ;D ama zaman geçtikçe çok fena alýþkanlýk yaptýðý kesin hocamýnda dediði gibi Helede arazi performansý beklenilenin çook ustundeyken satýlabilecekler listesinde ensonda,2. Araç olarak sadece pazarlarý binerim diye aldýðým nivayla 1 ayda 4bin km yol yapmýþým bile :D