Izmirden selamlar

Başlatan volkaneryuva, Nisan 13, 2014, 03:44:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

volkaneryuva

Herkese selamlar,
Gunun býrýnde hatta bundan daha 3 ay once býr 4x4e bineceksin hatta binmeklede kalmayacak alacaksýn deselerdi herhalde bir kahkaha basar arkasýndan da '' arkadasým sen beni hiç tanýmamýssýn'' derdim. Gercekten de bu olayýn belkide bir ''kültürü'' oldugu gercegini hiç düsünmemýistim 3 ay öncesine kadar. Malesef su bir gercek ki 4x4 bir aracý bu gunlerde amacýna uygun kullanan insan sayýsý bayagý dusuk.

Neyse cok uzatmayayým ve once kendimi tanitayim. Ben volkan eryuva. 1981 yýlýnda Ýzmirde dogdum, üniversite dahil tüm eðitim hayatimi izmirde gecirdim. 2007de zorunlu hizmet atamasýyla sanliurfada 1,5 yýl kaldýktan sonra uzmanlýk eðitimi amaçlý izmire geri geldim. Halen izmirde bozyaka eðitim ve araþtýrma hastanesi ortopedi kliniðinde cok sevdiðim hekimlik mesleðine devam ediyorum.

Daha ortaokul yýllarýndan baslayan bir vucutgeliþtirme merakým vardý. Kendim hep kilolu bir insandým ama spor yapmaktan hep hoslanmýsýmdýr. Tabi turkiye gercegi 6 yýllýk vucut geliþtirme emegime universiteyi kazanmak ugruna noktayý koydum ve bu defteri 2013yýlý kasým ayýna kadar bir daha dokunmadým.

Mesleki olarak yaklaþýk 1,5 yýldýr spor cerrahisiyle ugrasýyorum. Bu sýrada futbol klupleriyle de aktif olarak katýlým gosterdim. Tabi sahada calýþmak zor. Ýnsan hakem cagýrýnca  kosuyor ama ustuste 3 pozisyon oldugu zamanda týkanýp kalýyor. Bu durumu asmak amaçlý olarak 18li yaslarýmda yapmaktan zevk aldýgým ''trekking'' sporuna tekrar donme kararý aldým. Bu sporkadar kardiyovaskuler sistemi destekleyen baska bir spor bilmem. Hem zevkli hemde kondusyonu cok iyi uyarýyor. 2 aylýk trekking maceram ve daha yukseklere cýkma isteðime balta vuran bir olay yaþandý sonradan. Kýzým ÖZDEN... basimin tatlý belasý caným kýzým da gelmek istedi babasýyla. Dedelerden köken itibarýyla arnavutuz biz. Kýzým da babasý gibi inatci. Tabi bende istiyorum gelmesini ama daha 4 yasinda. Nasil cikar o yolu derken, kýzýmý da dogaya alýþtýrma ve kaynaþtýrma adýna aklýma bu fikir geldi. Bir arazi aracý almak...

Kendim hyundai accent sahibiyim. Esimde de honda civic var. Malum iki arac da kaldýrým 3 parmagý gectiðinde tabaný surten cinsten. Biz de tekrardan basladýk arayýþlara. Araba alým satýmýndan da hiç hoþlanmam. Ýnsan bilmediði anlamadýðý iþi sevmiyor tabi. Her daim kandýrýlacakmýþým gibi geliyor. Ýnsanlar malum kusurlu mal satarken benim gibi insanlarla karþýlaþmak adýna sabahlara kadar dua ediyorlar. Allahtan yetiþtiðim muhitte sevdiðim tamirci abilerim var. Onlarýn da gazýyla actýk sahibinden sitesini basladýk aramaya. Suzuki mi olsun pajero mu derken, ben genclik yýllarýmda da cok begendiðim nivayý ilanlarda gördüm, zaten sonradan da baska marka bakmadým. Arastýrmalarý derinlestirdim bu arada sitenizle tanýþtým. Arkasýndan da sizlerin sohbetlerini kapý arkalarýndan dinledim hep. Siz belki beni tanýmýyorsunuz ama ben coktan ''yusuf abi, yevgeni, erco, nivacý, reis28, akademic, doðan54, tolga, k.yusuf,  niva69, seko, niva07, babacandar vb'' gibi isimleri (adýný su anda hatýrlayamadýklarým kusuruma bakmasýn lutfen) isimleri ezberlemiþtim bile...

Bugune kadar yabancý birisinden hiç araba almadým, hep arada hatýrý sayýlýr bir yakýným oldu. Arac niva olunca izmir merkezde de cok bulunmuyor. Ýlanlara bakarken hep izmir içi arýyorum hiç olmadý gosteririm tanýdýk bir tamirciye fikriyle ama ilanlar ya istanbulda ya kýrsalda çýkýyor. Tam umudumu yitirirken bir abim tekirdaðdan bir ilan gösterdi. Aradýk konuþtuk. Ertesi gün izin günümdü otobüse atladým ve tekirdaða gittim. Sabah arabayý gördüm, eski usül tokalaþtýk marþýna bile basmadan aldým arabayý. Noter iþlemleri sonrasý arabaya bindim ve izmire geldim. Ýlk 100 metremi hiç unutamam; dunyanýn en buyuk piþmanlýðý. "Aman yarabbim ne ne yaptým?" Dedim kendi kendime. Arabanýn her yerinden ses geliyordu. Sonradan biraz alýþtým ve doðru izmir 2. Sanayinin yolunu tuttum...

2006  model 64binde. Ýþte bu da benim nivam...

Harun

evvela hoþ geldiniz aramýza,aracýnýz hayýrlý olsun,kazasýz ve belasýz kullanýn.
güzel girizgah için de ayrýca teþekkür ederim,zevkle okudum.
Ýzmir Nivacýlarý saðlamdýr,þanslýsýnýz...
Selamlar.

Sarp

Hemþehrim abim hoþgeldin (: Benim ailem de 1912 yýlýnda Arnavutluktan Ýstanbul'un Feriköy ilçesine yerleþmiþ. Ben þu an 21 yaþýndayým. Ýstanbulluyuz.
Accent ve civic'ten sonra niva'nýn sizi rahatsýz etmesi normaldir.
Niva'nýn seslerine pek takýlmayýn. Ben çok uðraþtým bi türlü %100 kesemedim.
Modern bir traktöre bindiðinizi farz edin, iþte o zaman bütün sorunlarý unutursunuz.
Yeniden foruma hoþgeldiniz (:

berkayonwheels

vücut geliþtirme , hekimlik ve 4 yaþýndaki minik hariç kendimi okudum sanki:D hoþgeldin abi
...and to hear the lamentation of their women

volkaneryuva

Alıntı yapılan: Harun -  Nisan 13, 2014, 07:08:39
evvela hoþ geldiniz aramýza,aracýnýz hayýrlý olsun,kazasýz ve belasýz kullanýn.
güzel girizgah için de ayrýca teþekkür ederim,zevkle okudum.
Ýzmir Nivacýlarý saðlamdýr,þanslýsýnýz...
Selamlar.

Harun tesekkur ederim. Izmir nivacýlarý saðlamdir bilirim. Buluþmak ümidiyle...

volkaneryuva

Alıntı yapılan: Sarp -  Nisan 13, 2014, 09:21:25
Hemþehrim abim hoþgeldin (: Benim ailem de 1912 yýlýnda Arnavutluktan Ýstanbul'un Feriköy ilçesine yerleþmiþ. Ben þu an 21 yaþýndayým. Ýstanbulluyuz.
Accent ve civic'ten sonra niva'nýn sizi rahatsýz etmesi normaldir.
Niva'nýn seslerine pek takýlmayýn. Ben çok uðraþtým bi türlü %100 kesemedim.
Modern bir traktöre bindiðinizi farz edin, iþte o zaman bütün sorunlarý unutursunuz.
Yeniden foruma hoþgeldiniz (:

Sarp tesekkur ederim kardesim. Soylediðin yýllar benim dedemin anadoluya intikal ettiði yýllar. Bizimkilerde nasibini izmirde aramýþ demek ki. Konfor olayý zerre tasam deðil. Aracý tekirdaðdan aldým. Yolda o kadar kafa þiþirdi ki cep telefonumu bile duymamýþým. 7-8 cevapsýz vardý her baktýðýmda. Meger aracta sanzýman problemi varmýþ. Rulmanlar falan deðiþti. Þimdi ses cok azalmýþ ama ben daha denemedim. Zaten ben bu aracý asfalt kullanýmýnda dusunmuyorum. Bu bizim hobi aracýmýz olacak. Hafta sonlarý bizi dað, bayýr gezdirecek insallah. Seslerle ilgili benim sorunum olmasa da tamircim bu konuda cok hassas. Aracta sokmedik yer býrakmadý. En sonunda lada servisine goturdu de normal oldugunu anladý olayýn. Zaten en kýsa zamanda bi sarnýç ziyareti planý içindeyim. Su an araç kaportaya gecti. Ufak tefek çürük çarýk temizleniyor. Bu hafta sonuna teslim edecekler gibi.

volkaneryuva

Alıntı yapılan: berkayonwheels -  Nisan 13, 2014, 09:50:46
vücut geliþtirme , hekimlik ve 4 yaþýndaki minik hariç kendimi okudum sanki:D hoþgeldin abi

Berkay hepimiz ayný yollardan geçiyoruz anlaþýlan. Bizi birbirimize yakýnlaþtýran da bunlar olsa gerek. Tekrardan hoþbulduk kardeþim...

vehbi

merhaba Volkan
hoþgeldin.. Ýzmirin gevsek nivacýsýyým, :) þimdilerde yatýyor bizim  Efe..
ERcoda denk geliriz..
selamlar

"free as a bird"

Yevgeni

Asfaltta kafa duduklemesinin sebebi lastiklerdir (OK144 nami diger "odun").
Emre de Izmir'de ayni lastiklerle kullaniyor (zerre umursamiyor), amma frenlemeye dikkat.
Hosgeldin bu arada..

volkaneryuva

Alıntı yapılan: vehbi -  Nisan 14, 2014, 10:28:10
merhaba Volkan
hoþgeldin.. Ýzmirin gevsek nivacýsýyým, :) þimdilerde yatýyor bizim  Efe..
ERcoda denk geliriz..
selamlar

Hoþbulduk vehbi abi. Efeyi tez zamanda kaldýrman dileðiyle. Malum bahar geldi, gezmenin tozmanýn tam zamaný...

volkaneryuva

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 14, 2014, 10:51:27
Asfaltta kafa duduklemesinin sebebi lastiklerdir (OK144 nami diger "odun").
Emre de Izmir'de ayni lastiklerle kullaniyor (zerre umursamiyor), amma frenlemeye dikkat.
Hosgeldin bu arada..

Hoþbulduk yavuz abi...

Evet OK144lerin boyle bir ozelliði oldugunu okumustum ama acýkcasý bu kadarýný tahmin etmiyordum. Aslýnda ses olayý pek umrum deðil. Fren mesafesi ise cok elzem bir konu. Tekirdaðdan buraya yuregým agzýmda geldim desem yeridir. Allahtan motor frenini cok kullanan bir surus tarzým var. Gundelik kullandýgým araba da manuel vites. Normal Fren kullanmaktan ve performanslý araba kullanmaktan pek hoslanmam. Tekirdaðdan yola cýktýgýmda hafif bir yagmur yaðdý. Bende hazýr yol bosken frenleri ve lastikleri bir deneyeyim diye frenlere asýldým. Allahtan temkinliyim ve yol musaitti. Araba kýzaklasam rahat spin hatta takla bile atabilirdi. Ozellikle  orta-yuksek hýzlarda cok dikkat etmeli bence. Sonrasý malum ýþýklarý kýrmýzý görünce damperli kamyon gibi 500 metreden baþladým vites kucultmeye.

Su an herkes lastik deðistirmem yonunde gorus bildiriyor. Ama ben bu lastiklerle dolaþmak istiyorum biraz. Ne de olsa asfaltta cok iþim yok. Arazi kullanýmý için ekstradan bir MT lastikle  ugraþmak istemiyorum. Biraz bineyim tadýný alayým. Sonrasýnda dusunuruz

shadowturks

hoþ geldin kardeþim...
vehbi ye dikkat et uyuþukluðu sana bulaþmasýn  ;D ;D
hayaline kavuþmana sevindim...
ben 10 senedir  biniyorum o sesler bana 10.senfoni gibi geliyor artýk
nivanýn gürültüsü sanattýr...  ;D ;D
tüm zamanlarýn en güçlü virüsüdür daha aþýsý üretilemedi...
ve artýk sende aldýn enfeksiyonu haydi hayýrlý olsun..

volkaneryuva

Alıntı yapılan: shadowturks -  Nisan 14, 2014, 08:05:27
hoþ geldin kardeþim...
vehbi ye dikkat et uyuþukluðu sana bulaþmasýn  ;D ;D
hayaline kavuþmana sevindim...
ben 10 senedir  biniyorum o sesler bana 10.senfoni gibi geliyor artýk
nivanýn gürültüsü sanattýr...  ;D ;D
tüm zamanlarýn en güçlü virüsüdür daha aþýsý üretilemedi...
ve artýk sende aldýn enfeksiyonu haydi hayýrlý olsun..

Hoþbulduk abi,
Valla bana da virusu kaptým gibi geliyor. Hayýrlýsý allahtan. Hafta sonu gelse de binsem azýcýk...

BAHADIR

Öncelikle hoþgeldiniz. Erco'yla bir tanýþ, zamanla hepimizi tanýrsýn. Yakýn zamana kadar Ýstanbul'da yaþadýðým için Ýstanbul ekibini tanýma þansým oldu, zaten Ýzmirliyim, Ýzmir ekibi de yabancýlýk çektirmedi. Nivacýlar kalender insanlardýr, emin ol çok seversin. Hele bir de kampa katýlabilirsen, tadýndan yenmez. Vehbi'ye dikkat et, uyuþuðum der ama sonra coþup gece vakti araziye DALAR! Hem de kafalama! Sen ona uyma.  ;D

NÝVACI

Önce hoþ geldin.
Güle güle kullan
Ailen minik kýzýn virüslü aracýnla aðzýnýn tadý daim olsun
toprak alana çýkýnza ok larýn sesi deðiþir rahat ol
Ben rahatsýzlýk nedeniyle evden çýkamýyorum
Ýzmirli olduðuna göre gurýp tarifine gerek yok
Bildiðin hayýrsýzlar klasiði :'( :-*
anladýmki meskenim yaylalar daðlar