Baþýnýza Bela (:

Başlatan Çömez4x4, Ekim 19, 2012, 11:28:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVACI

Aklýnda kalacaðýna  emeðinde kalýr canýn saðolsun.
bu seneki ihaleden çýkanlardanmý 92 lerin ihalesine bende girmiþ tim olmadý

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

afacan59

öncelikle herkese selamlar.bende bir ay öncesinde bi niva aldým.93 model 1600 motor lpg li...aracýn motorunu bi ustama baktýrdým.ses seda kalmadý ve çekiþ arttý ama merak ettiðim yakýt ne olacak.henüz ölçmedim.sizden ricam 100 km de sizin araçlar ne yakýyor yazarmýsýnýz? rahatsýzlýk için özür dilerim.

bymuammer

kesinlikle burhan abi. ihalen almak imkansýz abi acayip þeyler dönüyor ihalelerde.

NÝVACI

afacan kardeþ sitemizde yakýt konusu baþlýklý bölümü iyice incelersen.
daha tatminkar bir durum çýkar.teredütlerini yine ilgili bölüme yaz. dostlar mutlaka yardýmcý olacaktýr.
Biz rahatsýz olmayýz bunuda unut.

bymuammer

hoþgeldiniz... aracýnýzý güzel günlerde kullanmanýz dileðiyle. önceki nivan ve bu kullandýðým niva da 1600 12-13 litre ortalama lpg yakýyordu.

afacan59

tamam konu baþlýklarýný araþtýrayým biraz.teþekkürler.muhabbete maydonoz oldum kusura bakmayýn :) iyi geceler diliyorum

NÝVACI

ben þu anda 30 inç lastik kullanýyorum haliyle farklý motorda  daha açýlmadý bu nedenle rakamlarým yanýltýr.

NÝVACI

Alıntı yapılan: afacan59 -  Ekim 21, 2012, 12:08:58
tamam konu baþlýklarýný araþtýrayým biraz.teþekkürler.muhabbete maydonoz oldum kusura bakmayýn :) iyi geceler diliyorum
katýlabilirsiniz tanýdýðýnýz zaman düþünceniz deðiþir

bymuammer

est. abi rahatsýzlýk söz konusu deðil bu lafý kendim ve abilerim adýna rahatlýkla söyleyebilrim.

afacan59

kýsa bi sorum olacak.tedirgin eden nokta bazýlarý lastiklerden dolayý çok yakar diyo.boyutu tam bilemiyorum ama diþli geniþ ve iricene lastikler var..mesela arkadaþ 12-13 lt dedi..onun araca sizin lastikleri taksak kaç olur?yani 18-20 litreye çýkarmý yakýt?benim o civarda yakýyodu...

Mudanyalý

Alıntı yapılan: afacan59 -  Ekim 21, 2012, 12:17:48
kýsa bi sorum olacak.tedirgin eden nokta bazýlarý lastiklerden dolayý çok yakar diyo.boyutu tam bilemiyorum ama diþli geniþ ve iricene lastikler var..mesela arkadaþ 12-13 lt dedi..onun araca sizin lastikleri taksak kaç olur?yani 18-20 litreye çýkarmý yakýt?benim o civarda yakýyodu...

litresini bilmem ama, benzin kullanan 1.6  karbüratörlü bir Niva  km'de 1 TL yakýyor..hesabý buna göre yapabilirsin.
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

seko

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Ekim 21, 2012, 12:23:24
litresini bilmem ama, benzin kullanan 1.6  karbüratörlü bir Niva  km'de 1 TL yakýyor..hesabý buna göre yapabilirsin.

:o :o :o :o :o :o

afacan59

benzin 5 tl.km de 0.2 litre eder...100 kmde 20 litre mi benzin yakýyo sizin hesaba göre :s

bymuammer

benim verdiðim deðerlere pek aldanmayýn toplam 1-2 kere ölçmüþlüðüm var ama þunu söyleye bilirim kesinlikle o deðerlerde yakmýyor. benim lastikler ok 144 ve araç bomboþ genelde tek kiþi oluyor araçta. üstelik evim ve iþ yeri arasýnda 1 tane trafik ýþýðý dýþýnda dur kalk yapmýyorum.

Mudanyalý

Alıntı yapılan: afacan59 -  Ekim 21, 2012, 12:29:25
benzin 5 tl.km de 0.2 litre eder...100 kmde 20 litre mi benzin yakýyo sizin hesaba göre :s

bu tür matemetik hesabýna giremezsin..sonuçta arazi aracý...ama her km için  1 liralýk benzin koymadan binme..
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.