merhabalar:)

Başlatan bkurum74, Şubat 25, 2010, 09:53:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkurum74

adým Barýþ KÜRÜM 36 yaþýndayým, veteriner hekim'im, ankara'da oturuyor kýrýkkale'de çalýþýyorum, eskiden arabaseverdim ama karlý bir günde ne kadar çaresiz olabileceklerini gördüm sonra eski aþkým jiplere döndüm, ama gerçek jiplere, eee alabileceðimiz araçlar da niva ya da vitara. vitara'yý da hiç sevmiyorum niva'yý ise 1992'den beri nerde görsem döner bakarým... ama tek araç olarak kullanýlmaya ne kadar uygunlar AT lastik ile durumlarý ne olur? almak konusunda ekonomik bir sorun da yok ama 2 çocuðum var acaba ne ölçüde rahat bir araçtýr bilemiyorum, geçenlerde bir tane kullandým ama açýkçasý dökük bi araçtý ona raðmen çok yavaþ ya da güçsüz hissetmedim ki yeni modellerin daha iyi olacaðý da aþikar, ben 2007 2008 falan almak istiyorum... aramýzda uzun süredir her türlü koþulda kullanan arkadaþlar (ustalar) var onlarýnda yorumlarýný bekliyorum...
yazýlan tüm yorumlar benim için deðerli olacaktýr, lütfen yorumlarýnýzý yazýnýz...
ilginiz için teþekkür ederim...
barýþ

Yevgeni

Ben 1996 1700 kullandým tek araç.
Halen 2008 kullanýyorum yine tek araç, halimden oldukça memnunum..

ecirman

Bende 2003 kullanýyorum tek araç,herhangi bir problem yok,gürültü hariç...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

taiga

Çocuklar 14 yaþ altý ise mesele yok...

4 yetiþkin (ebat anlamýnda) için 2 kapýlý araç zordur...

Çocuklar irileþince sýkýntý yaþayabilirsiniz... (Bizden biliyorum benimki de 11 yaþýnda  :D )

Kendi adýma bende Yavuz gibi gidip 2006 da sýfýr niva aldým (orta model binekde alabilecek konumdaydým)...

Çokta memnunum...

Çünkü seviyorum bu aracý...

Ýçine binip oturunca mutlu oluyorum...

Nasýl diyeyim geçende son model mondeoyla Balýkesire gidip döndük...

Evet güzeldi rahattý konforluydu lakin gene de niva sahibi olmak bana yetiyor...

Dediðim gibi çocuklarýn yaþý büyükse 4 kapý vitarayý öneririm, elbet eþinizin çevrenizin bakýþý da önemli, þunu bilin ki toplumda niva pek prestijli bir araç deðil, yakýnlarýnýzdan gelecek bu türden "dudak bükmeler" sizi etkileyecekse gene 4 kapý vitara düþünün diye öneririm...

Elbette gönlüm niva almanýzdan yana, elbette yeni model bir nivanýn performansý sizi ziyadesiyle tatmin edecektir, lakin aile, tek araç, konfor vb. gibi etmenler iþe karýþýnca "niva sevgisi" bazen tek baþýna yeterli olamayabiliyor...

bkurum74

çocuklar küçük 4 ve 6 yaþlarýndalar, toplumun ne dediði hiç önemli deðil bana göre. istediðim tek jip inanýn niva yani vitara deðil discovery deseniz gözümde yok...
yakýnda taþýnacaðým sonra önümü bir göreyim bakalým artýk hayýrlýsý...
ilgilenen herkese teþekkür ederim...