Türkiye Su Meclisi
Oct 2013 14

“Su, tüm dünyada ve üzerinde bulunduğumuz coğrafyada, yaşamın temel koşuludur. Yaşam, suyla başlamıştır. Su olmadığında sona erecektir. Su alınıp satılacak ticari bir mal değildir, tüm canlıların ulaşmaya hakkı olan doğal bir varlıktır.”

http://www.turkiyesumeclisi.net

Jun 2013 07

[vimeo]https://vimeo.com/67902587[/vimeo]

Küresel eksen değişimi / Güncel
Mar 2013 10

Küresel Eksen Değişimi, küresel iklim hareketinde yeni bir safhanın başlangıç noktasıdır. İlk olarak tüm dünyadan yüzlerce iklim lideri bir topluluk oluşturmak, strateji belirlemek ve eylemlerle dolu bir yıla hazırlanmak için İstanbul’da bir araya gelecek. Sonra, 2013′ün geri kalanında, dünya daha önce görülmemiş boyutta bir etkinlik ve hareket dalgasına tanıklık edecek. Devamı için tıklayın..

Wi-fi ağaçları hasta ediyor!
Jan 2013 20

Kablosuz bağlantı alanlarının yaydığı radyasyonun ağaçlara zarar verdiği, kabukta kanama ve fisüre sebep olduğu tespit edildi (Wageningen Universitesi kökenli araştırma sonucuna göre). Şehir dışındaki ormanlarda yaşayan ağaçların elbette bu durumdan çok zor etkilendiği fakat şehir içindeki tüm ağaçların bu semptomları gösterdiği görülüyor. Mobil telefonlar ve kablosuz ağlar dışında taşıtlarca üretilen çok küçük partiküller de bu problemden sorumlu. Bu partiküller o kadar küçük ki yaşayan organizmaların içine girmekte hiç zorluk çekmiyorlar..